5 – 9 Představení Radka Bangy

Stálo to za to!

Na tom jsme se shodli s žáky i učiteli, kteří se dnes zúčastnili preventivně-hudebního vystoupení Radka Bangy. I z pohledu dospělého mohu konstatovat, že společně strávené tří vyučovací hodiny byly inspirující a motivující. Heslo „Chtít – věřit – konat!“ si jistě mnozí vezmou za své. Povídání (doprovozené několika písničkami) o síle člověka ovlivnit a změnit svůj život bylo upřímné a pozitivní navzdory komplikovanému dětství a dospívání, které Radek Banga prožil. Jeho schopnost vytěžit ze svých zážitků poučení, najít v nich to dobré, a ještě to předat ostatním je obdivuhodná. Řeč však nebyla „jen“ o vlivu rodiny či sociálního zázemí, dostali jsme se i k šikanování, drogám (a závislosti na technologiích), k rasismu a předsudkům obecně.

V posledních letech se v naší škole vyhýbáme hromadným preventivním akcím. V tomto případě jsme kvůli hlavnímu protagonistovi učinili výjimku a rozhodně nelitujeme. Věřím, že nemálo z nás (hovořím i za sebe) si na jeho povídání rádo vzpomene i za několik let.