LVK V – Ohlédnutí

V sobotu večer jsme se v plném počtu vrátili z Benecka. Přijeli jsme až na výjimky (u nichž doufáme v nekomplikovaný průběh a rychlé uzdravení) ve zdraví a s dobrou náladou, která nás provázela celým kurzem.

Pobyt jsme v maximální míře využili k výcviku. Odpočinkový den byl naplněn venkovním programem (týmové soutěže na sněhu) – dopoledne zimní olympijské hry, odpoledne stavění ze sněhu s olympijskou tematikou a na závěr III. sněhová válka. Před odchodem na večeři si ještě každý vystřílel šipkou způsob, jakým bude konzumovat jídlo (např. párátkem, bez rukou, špachtlí, za pomoci kamaráda, lžičkou či špejlí). Učitelé a instruktoři samozřejmě také… Zpestření programu představovalo pro mnohé i večerní lyžování.

Všichni žáci udělali během lyžařského výcviku pokroky a nejvíce samozřejmě začátečníci, kteří byli poslední den důstojnými účastníky závěrečného závodu ve slalomu! S velkým zadostiučiněním jsme sledovali radost prožívanou dětmi při úspěšném zdolávání nejrůznějších výzev. Opakovaně jsme i spolu s intruktory konstatovali, že naše (vaše) děti jsou spolehlivé, disciplinované a slušné.

 

Děkujeme všem rodičům, kteří nevyzbrojili své děti telefony, čímž jim umožnili užít si čas s kamarády bez sledování displeje. Tento faktor velmi pozitivně ovlivnil atmosféru celé akce.