Přednáška Pavly Koucké

V úterní podvečer proběhla v naší škole ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Hvozdy přednáška psycholožky Pavly Koucké na téma Důslednost a hranice. Zúčastnění rodiče se okamžitě zapojili do diskuse, takže si každý mohl odnést odpovědi, nápady, tipy a rady, které potřeboval.

Dotkli jsme se příčin nutnosti nastavovat hranice, probrali jsme možnosti řešení závislosti dětí na médiích, narazili jsme na důležitost rodičovského sebevědomí (včetně období, kdy může být oslabené). Tématem byly také sourozenecké boje a potřeba respektovat emoce u dětí   (i ty negativní). Na fyzické konflikty mezi dětmi jsme se podívali i z jiného úhlu a možná někteří z nás doma přestanou svoje malé rváče rozsuzovat a kárat.

Paní Koucká nám také nastínila svůj koncept uvolněného rodičovství (více k tématu zde: www.skupinyprorodice.cz).

Vzhledem k pozitivním ohlasům účastníků přednášky (i paní psycholožky) bychom rádi uskutečnili v budoucnu i další podobné setkání na aktuální téma.