Velký úspěch v chemii

Mladý chemik je prestižní chemická soutěž pro žáky základních škol z celé republiky. V tomto školním roce probíhá již její 21. ročník. Letos jsme se s žáky deváté třídy této soutěže rovněž účastnili. Ze školního kola postupovali tři nejlepší – Karolína Matulová, Ondřej Šťastný a Kateřina Sidoráková – do druhého (regionálního) kola. V tomto teoretickém kole poměřili své síly s žáky ze středních Čech, Prahy a většiny jižních Čech. V obrovské konkurenci 157 účastníků se všem třem našim žákům podařilo dostat mezi 30 nejlepších a postoupit do třetího regionálního kola. Toto kolo bylo laboratorní a i zde si naši žáci vedli výborně. Součtem výsledků z druhého a třetího kola získali následující umístění:

5. místo: Karolína Matulová

7. místo: Ondřej Šťastný

22. místo: Kateřina Sidorjáková

Pro Karolínu Matulovou možná soutěž ještě nekončí a podívá se i do celostátního kola. Do tohoto nejvyššího kola postupují tři nejlepší z regionálních kol, počet účastníků je poté podle potřeby doplňován ze 4. a 5. míst.

Žáci kromě diplomů dostali i pěkné hmotné dary od chemických a farmaceutických firem, které soutěž sponzorují.

Všem blahopřejeme k takto krásným výkonům a děkujeme za vynikající prezentaci naší školy.

RNDr. Klára Čiháková (učitelka chemie)