Přednáška o šplhavcích

Dnes se všechny třídy školy zúčastnily přednášky společnosti Ornita – šplhavci. Nenechte se zmást názvem, nejednalo se o přednášku o ambiciózních lidech, ale o „doktorech lesa“, ptácích, kteří neodmyslitelně patří do naší přírody.  V poutavém a zajímavém vyprávění zapálených nadšenců jsme se dozvěděli mnoho zajímavého nejen o této významné skupině ptáků, ale i o dalších obyvatelích dutin, které šplhavci neúnavně staví. Přednáška byla doprovázena ukázkou živých živočichů – samozřejmě od holátka odchovaného strakapouda, „ukecaného“ špačka, ospalého netopýra a velmi společenského, krásně zbarveného tukana (ten se samozřejmě v naší přírodě nevyskytuje, ale patří mezi šplhavce).

Děti napjatě poslouchaly a na konci si odnesly plakát, rozvrh s obrázky probíraných ptáků a velkou pochvalu za chování a pozornost od přednášejících.

DSC00607 - kopie DSC00619 - kopie DSC00620 - kopie DSC00622 - kopie DSC00626 - kopie DSC00638 - kopie