9 – Projekt Čapek

V rámci připomínání 100. výročí založení Československa jsme se s žáky 9. ročníku dlouhodobě věnovali tomuto historickému období. Již v závěru minulého školního roku jsme se zabývali působením T. G. Masaryka, které jsme si připomněli komentovaným sledováním filmu Zločin v Polné. V tomto školním roce jsme se soustředili na tvorbu a osobnost jednoho z nejvýznamnějších českých autorů 20. století – Karla Čapka. Důležitým bodem našeho zkoumání byla kromě samotné četby jeho textů i návštěva představení „Čapek“ v podání souboru divadla Rokoko (více informací zde: Čapek – Rokoko). Zhlédli jsme i životopisný film Člověk proti zkáze. Ke Karlu Čapkovi a období 1. republiky se budeme vracet i nadále. Žáci představí tuto osobnost mladším spolužákům a na jaře plánuji návštěvu Památníku Karla Čapka ve Staré Huti (Památník Karla Čapka).