Bubny do škol – DRUM CIRCLE

Dnes, v devět hodin ráno, se celá naše škola rozezněla dunivým zvukem bubnů.
Navštívil nás Tokhi, bubeník a perkusista.
S sebou dovezl více než sto malých a velkých bubnů a trubiček Boomwhackers. Hra na tělo, trubky i konečné hromadné bubnování, vykouzlilo na tvářích mnoho úsměvů a pozitivních emocí. Děti si vlastní koncert náramně užily.
Jelikož naše škola disponuje vlastními hudebními nástroji, trubkami a xylofony Boomwhackers, můžeme v této zábavné aktivitě pokračovat v hodinách HV.
Koncept jedinečného projektu „Bubny do škol“ je postaven na skupinovém bubnování dětí bez ohledu na jejich muzikální talent.
Projekt  založil zkušený lektor a facilitátor Tokhi, bubeník a perkusista působící na mezinárodní scéně. Tento projekt je prevencí proti šikaně, je to nová forma vzdělávání. Prostřednictvím rytmů a nástrojů prohlubuje komunikaci mezi dětmi a snaží se o to, aby se děti vnímaly, poslouchaly a respektovaly navzájem. Není to vyučování techniky bubnování. Bubny a trubky jsou prostředkem k tomu, aby si děti užily kolektivní činnost a všechny pochopily, že jsou v rámci „orchestru“ stejně důležité.

Tokhi v Čechách spolupracoval s takovými umělci, jako jsou Karel Gott, Pavel Šporcl, Laura a její tygři, Marek Ztracený, Support Lesbiens, Vlasta Rédl, Mário Bihári, Voxel a mnoho dalších.    Byla to zábava, děkujeme Tokhi…..