Budoucí prvňáci

INFORMACE PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Důležitá informace:
Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce, a to v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.
K povinné školní docházce je nutno znovu hlásit i děti, které měly odklad povinné školní docházky.
V obou případech žádost podává zákonný zástupce dítěte – přítomnost dítěte u zápisu není povinná.

Průběh a kritéria zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2024/2025 najdete zde: Prubeh_a_kriteria_zapisu_2024_2025

Motivační část zápisu je tematicky zaměřena na PLAVČÍKY. Proto si každé dítě připraví básničku o loďkách, námořnících, vodě, rybách, plavání apod.

Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2024/2025 najdete zde: Anonymizovane_vysledky_zapisu_2024_2025

Přesný termín červnové schůzky pro rodiče budoucích prvňáků je 26. 06. 2024 od 17:00 hodin pod pergolou školy, v případě špatného počasí ve třídě v budově školy.

Informace k začátku školního roku najdete na této stránce v průběhu srpna (doporučujeme přihlásit se k odběru novinek z našeho webu).

Desatero pro rodiče (ve formátu PDF)

Jak pomoci svým dětem před nastoupením do 1. ročníku (ve formátu PDF)

Informace pro zákonné zástupce u zápisu

Kontakty speciálně pedagogické péče

Na naší škole se vyučuje matematika formou Hejného metody

• Co potřebuji vědět a udělat před nástupem dítěte do první třídy
    O školní zralosti, o tom, co se pod pojmem školní zralost skrývá, o možnostech a způsobech přípravy vašeho dítěte na školu, s kým se poradit o nástupu do školy, kdy s přípravou na školu začít, kdo o nástupu dítěte do školy rozhoduje, jakou školu vybrat.
    Stáhněte si e-book zdarma zde: https://hanaotevrelova.cz/Ebook-zdarma
  • Lehkou nohou do první třídy
    10 kroků, které čekají na rodiče před zahájením školy. Návod, jak využít poslední rok v mateřské škole pro budoucí úspěch vašeho prvňáka. Na co je dobré myslet, co zvážit a jaká rozhodnutí vás rozhodně neminou.
    Stáhněte si 10 kroků zdarma zde:  https://hanaotevrelova.cz/Ebook-zdarma
  • Individuální konzultace u Mgr. Hany Otevřelové, která poskytuje speciálně-pedagogické poradenství a rodinné terapie, si můžete objednat prostřednictvím emailu:  hana.otevrelova@seznam.cz .