Druháci pozorují zvonka zeleného

Ptákem roku 2022 ornitologové vyhlásili zvonka zeleného. Titul ptáka roku uděluje ČSO obvykle druhům, které veřejnost zná ze svého okolí. V poslední dekádě zvonků v Česku dramaticky ubývá. Ohrožuje ho totiž ptačí nemoc trichomonóza, která není pro lidi nebezpečná, ale ptáčci jsou jí ohroženi. Proto musíme dbát o hygienu krmítek, do kterých jim sypeme dobroty. Jméno zvonek charakterizuje jeho styl zpěvu, je to skutečně různě rychlé trylkování zvonivého charakteru.  My jsme se dnes rozhodli, že se mu budeme trochu více věnovat a zjistíme o něm vše zajímavé. V českém jazyce jsme  tuto zajímavou zprávu vyčetli z novin. Pak jsme ji jako reportéři zveřejnili v televizi (rozhlasu).
Pustili jsme si jeho hlas https://temata.rozhlas.cz/zvonek-zeleny-7970659#player=on  a nakonec jsme se pokusili zvonka namalovat. Moc se nám to povedlo.