Exkurze do Drážďan

Ve středu 23. října se žáci 8. a 9. ročníku vydali na exkurzi do saských Drážďan. Tentokrát jsme měli veliké štěstí na počasí – sluníčko nám svítilo po celý den.

Začali jsme návštěvou Muzea hygieny, kde každého z nás něco zaskočilo. Například nenápadná expozice, kterou jsem nejdříve bez povšimnutí minula. Několik žáků mě však požádalo o překlad informací k exponátům. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že na bílých hadřících pozorujeme vzorky různých typů stolice novorozenců. Ale zajímavostí zde byly stovky…skleněné modely virů, moucha v nadživotní velikosti, skleněný člověk, řezy lidským plodem dle délky těhotenství, čelisti v různých fázích vývoje zubů atd. (viz Muzeum hygieny).

Pokračovali jsme do centra Drážďan, kde jsme viděli největší skvosty z momentálně rekonstruované Galerie starých mistrů v Zwingeru. Ti pozorní mohli zblízka spatřit nejen Sixtinskou madonu. Následovala procházka historickým centrem – kromě Zwingeru jsme obdivovali Semperovu operu na Divadelním náměstí, Brühlovu terasu, Hofkirche a samozřejmě legendární Frauenkirche – kostel, který povstal z popela. Ten jsme si prohlédli i zevnitř.

Co by to bylo za výlet, kdyby se nenavštívilo i pár obchodů. Každý si vybral dle svého uvážení a v půl páté jsme – každý s jinými zážitky a úlovky – nastupovali do autobusu ke zpáteční cestě.

Zde malá ochutnávka: Drážďany