Nejen o křídlech motýlích

Se sedmou třídou jsme navštívili výstavu motýlů ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě v Troji a můžu s jistotou říct, že nás celý den provázelo štěstí. Nejdříve jsme krásně projeli Prahou a ke skleníku jsme dorazili s předstihem. Občerstvili jsme se, rozdělili do dvou skupin a s průvodcem jsme jako první vstoupili do tropického lesa. Během výkladu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí nejen o motýlech, ale i o rostlinách, rybách, klimatických podmínkách a práci, které je ve skleníku pořád dost. Viděli jsme rozkvetlou vzácnou liánu smaragdovou,

líhnutí největšího motýla Attacuse Atlase a asi nejvzácnějšího motýla ve skleníku Gretu Oto,

díky Aničce, odbornici na všemožnou havěť, jsme si mohli vzít na ruku strašilku, kterou ve skleníku našla,

 

viděli jsme zajímavé ryby v akváriu,

dostali jsme se do záběru ČT (to byl opravdu silný zážitek),

a nakonec na sluníčku pod rozkvetlými stromy vypracovali zadané úkoly.

A taky jsme potkali pěkně ukřičeného páva.

Tady je na místě moc pochválit všechny zúčastněné děti. Krásně pracovaly, zajímaly se, ptaly se a dokonce vypadaly, že je to baví. Skvělý výlet!

Návštěva se stala finančně dostupnou díky podpoře školy – zakoupení permanentky a projektu OP VVV „Učíme a bádáme společně a zábavně“ (číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0009342) – podpora účasti odborníka z praxe a financování dopravy. Celý program jsme připravili s Ing. Jiřím Vedralem, nadšeným přírodovědcem a sběratelem a jeho dcerou Aničkou.