Prožitkový kurz první pomoci pro pedagogy naší školy

V dnešní době je znalost první pomoci nezbytnou dovedností, kterou by měl ovládat každý pedagog. Základní škola Štěchovice si je této potřeby vědoma, a proto v přípravném týdnu uspořádala interaktivní kurz první pomoci pro své pedagogy.

Jedním z hlavních cílů kurzu bylo posílit sebevědomí pedagogů při poskytování první pomoci a zajistit, aby byli schopni rychle a efektivně reagovat v případě nouze.

Vyzkoušeli jsme si různé techniky na figurínách a simulovaných situacích, což nám umožnilo získat praktické zkušenosti a jistotu v praktických dovednostech.

Kurz byl náročný nejen fyzicky, ale i psychicky, což ještě více podtrhlo důležitost
a vážnost poskytování první pomoci. Lektorka nám vysvětlila, jaké důvody jsou
k resuscitaci s využitím dýchání z úst do úst a jak je tato život zachraňující aktivita důležitá.

Ocenili jsme nejen odborné vedení kurzu, ale také možnost sdílet své zkušenosti
a diskutovat o různých scénářích, které mohou nastat ve školním prostředí. V závěrečném zhodnocení semináře padala většinou slova jako “Whauuu”, což svědčí o vysoké kvalitě a přínosu kurzu.

V budoucnu plánujeme pokračovat v organizaci podobných kurzů, abychom zajistili, že všichni pedagogové budou vždy připraveni poskytnout první pomoc a chránit zdraví a bezpečnost svých žáků. Navíc je v prvním zářijovém týdnu připraven kurz i pro žáky 2. stupně, což jim umožní získat cenné dovednosti a znalosti, které mohou být v budoucnu velmi užitečné.