V jednoduchosti je síla

Pořád mám nutkání vymýšlet pro své žáky něco super. Nejúžasnější exkurzi, bomba přednášku, skvělou laborku. Aby se něco dozvěděli, něco objevili, něco nového si vyzkoušeli. Ale kde pořád brát nápady? Tak jsem se na to koukla z jiného úhlu. Co si pro změnu vyzkoušet něco normálního, běžného a třeba i samozřejmého?

Tak jsme se při přírodovědném semináři oblékli a vyrazili do zahrady. Úkol zněl jasně. Koukat se kolem sebe a nasbírat zajímavé přírodniny, které si pak v hodině přírodopisu ukážeme. Po chvíli jsme měli šišky, větvičky, listy, stonky s květy, spoustu různých druhů podzimních plodů, kořínky, kokon po pavoucích a mnoho dalších pokladů. Následující hodinu žáci vyráběli výukové materiály dle svých představ. Překvapilo mě, jak se vrhli do práce, spolupracovali, řešili a domlouvali se, jak byli kreativní a jaké úžasné pomůcky vytvořili. A co dalšího, zapojili se všichni a bavilo je to!